Nápověda


Jak se služba využívá

Vyhledávání v CEE

Získat údaje z Centrální evidence exekucí může registrovaný i neregistrovaný uživatel a to buď přímo z úvodní stránky nebo ze stránky Vyhledávání.

 1. Zadejte požadované údaje do formulářových polí
 2. Klikněte na tlačítko “Vyhledat”
 3. Uhraďte poplatek přes platební bránu
 4. Zobrazí se základní výpis
 5. Chcete-li zobrazit detail, klikněte na tlačítko “Detail”
 6. Uhraďte poplatek přes platební bránu
 7. Zobrazí se detailní výpis

Údaje z CEE jsou zobrazovány v reálném čase. V případě opakovaného zobrazení dané informace dochází k opakovanému zpoplatnění. Pokud uživatel uzavře okno s odpovědí na zpoplatněný dotaz do databáze CEE, systém neumožňuje jeho opětovné nezpoplatněné zobrazení. Z tohoto důvodu případně doporučujeme si danou informaci před zavřením okna za zálohovat. Registrovaní uživatelé si mohou přednabít kredit, ze kterého budou platby jednotlivě strhávány. Každé zobrazení je zpoplatněno, tudíž i informace, že na daný subjekt není v systému CEE veden žádný záznam.

Ověření platnosti výpisu

Prostřednictvím této služby si můžete ověřit výpis z centrální evidence exekucí získaný na přepážkách Czech POINT. Ověření provedete zadáním čísla žádosti, jedná se o 10 místný číselný kód uvedený v záhlaví výpisu. Na stránce Ověření platnosti výpisu zadejte do příslušného pole číslo žádosti a potvrďte jej kliknutím na tlačítko “Ověřit výpis”. Poté se zobrazí informace o správnosti výpisu.

Tato služba není zpoplatněná.

Číslo žádosti naleznete v levém horním rohu v záhlaví dokumentu vydaného na přepážce Czech POINT.

Kde najdu číslo výpisu

Uživatelské účty

Uživatel bez registrace

Nově je možné nahlížet do registru i bez registrace. Neregistrovaný uživatel může zobrazovat výsledky hledání a zobrazovat jednotlivé detaily. Funkčnost celého vyhledávání tedy není závislá na registraci.

 • ✔️ Vyhledávání v registru
 • ✔️ Zobrazení detailu
 • ❌ Nabití kreditu
 • ❌ Historie plateb

Je tato varianta pro mě vhodná?

Jsem občasný nebo jednorázový návštěvník, který si chce zobrazit informace v krátkém čase nebo nechci vyplňovat registraci. Každé vyhledávání nebo zobrazení detailu platím individuálně.

Uživatel s registrací

Registrovaní uživatelé mohou nahlížet do registru a zobrazovat detaily stejně, jako uživatelé bez registrace. Výhodou registrovaného uživatele je možnost přednabití kreditu a historie plateb. Pouze registrovaný uživatel může mít API přístup.

 • ✔️ Vyhledávání v registru
 • ✔️ Zobrazení detailu
 • ✔️ Nabití kreditu
 • ✔️ Historie plateb

Je tato varianta pro mě vhodná?

Ke službě se vracím pravidelně nebo chci využít nabití kreditu pro zobrazení více detailů. Službu využívám pravidelně jako kontrolu mé osoby nebo osob v mé domácnosti. Prověřuji si pravidelně obchodní partnery.

Jak si zařídím registraci?

Registrace nového uživatele je bezplatná a je možné ji provést buď přes tlačítko “Přihlásit se / Registrovat se” v horní liště, poté kliknutí na odkaz “Ještě nemáte účet” nebo přímo zde. Pro úspěšnou registraci je nutné vyplnit všechna vyžadovaná pole a poté potvrdit registraci v ověřovacím e-mailu, který přijde na uvedenou e-mailovou adresu.


Často kladené otázky

Jak vyhledávání CEE funguje?

Vyhledávání v Centrální evidenci exekucí je postaveno na dvou krocích: Základní výpis a Detailní výpis exekuce. Stažení každého výpisu je zpoplatněné 60 Kč. Pro uživatele s větším počtem dotazů se cena může lišit. Více informací o cenách naleznete v Ceníku.

V základním výpisu uvidíte souhrnný počet exekucí, u koho jsou exekuce vedené a další doplňující informace. Podívejte se, jak takový výpis vypadá.

V detailním výpisu dostanete informace k jednotlivým exekučním řízením. Každá exekuce je detailně vypsaná v jednotlivém výpisu. Podívejte se, jak takový výpis vypadá.

Chcete-li zobrazit Základní výpis, vyplňte formulář pro vyhledávání na Úvodní stránce nebo na stránce Vyhledávání. Po kliknutí na tlačítko „Vyhledat“ budete přesměrováni na platební bránu. Po uhrazení poplatku se vám zobrazí Výpis odpovídající vyhledávaným pojmům.

Chcete-li zobrazit Detailní výpis exekuce, získáte ho tak, že ve Výpisu kliknete „Detail“. Budete opět nasměrováni do platební brány. Po uhrazení poplatku se vám zobrazí Detail exekuce. Základní i Detailní výpis si můžete stáhnout, nebo vytisknout přes tlačítko "Vytisknout výsledky".

Registrace a placení kreditem

Pro uživatele, kteří CEE využívají často a stahují větší množství výpisů, je vhodná registrace.

Jako registrovaný uživatel si můžete nabít kredit, ze kterého se poplatky postupně strhávají bez nutnosti využití platební brány.

Kolik služba vyhledávání stojí?

Pro neregistrované uživatele platí, že každý krok, tedy zobrazení Základního výpisu a nebo následné zobrazení Detailního výpisu, je zpoplatněný částkou 60 Kč. U registrovaných uživatelů s větším počtem dotazů se cena může lišit. Více informací o cenách naleznete v Ceníku.

Narazil jsem i na další rejstříky exekucí? Existují i další?

Nikoliv. Jediným oficiálním rejstříkem exekucí je Centrální evidence exekucí vedená Exekutorskou komorou ČR na webu www.ceecr.cz. Jde o jediný a autentický zdroj. Na webu můžete najít i jiné webové stránky nabízející údaje z CEE (např. exekuce.cebia.cz, exekuceinfo.cz, kontrolaexekuce.cz, vypiszregistru.cz, kolikmam.cz aj.), které ale pouze přeprodávají údaje získáné z CEE, a proto u nich nemůžeme zaručit správnost ani aktuálnost. Rovněž některé z nich přeprodávají údaje za vyšší ceny než odpovídá vyhlášce ministerstva.

Jsem v exekuci. Kde se dozvím další informace?

Podrobné informace o exekuci si zobrazíte v Detailu exekuce, kde uvidíte informace k jednotlivým exekučním řízením. Postup je takový, že nejdříve zobrazíte Výpis, který vám řekne počet exekucí a u koho jsou vedené, a následně jeho Detail. Oba kroky jsou zpoplatněné.

Jak postupovat dále už zjistíte u příslušného exekutora. Helpdesk CEE nemá přístup na jednotlivá exekuční řízení a s dotazem na konkrétní exekuci vám tedy nepomůže.

K čemu můžu CEE využít, když nemám exekuci?

Prověření a ochrana. To jsou nejčastější důvody pro využití CEE v případě, že sami exekuci nemáte.

Službu je vhodné využít například:

 • ke kontrole prodejce před nákupem nemovitosti nebo vozidla

 • ke kontrole nájemníka před pronájmem nemovitosti

 • k prověření solventnosti obchodních partnerů

 • k ověření, že proti mé osobě není vedeno exekuční řízení

 • ke kontrole nového zaměstnance, člena rodiny nebo životního partnera

Jak zjistím, jestli je proti mé osobě vedena exekuce a v jaké výši?

Na Úvodní stránce nebo na stránce Vyhledávání vyplňte formulář a dejte „Vyhledat“. Po uhrazení poplatku přes platební bránu se zobrazí Výpis, ve kterém uvidíte zda a kolik exekucí je vedeno na vyhledávanou osobu.

Detaily konkrétních exekucí zjistíte, když ve Výpisu kliknete na „Detail“ a uhradíte příslušný poplatek.

Základní i Detailní výpis si můžete stáhnout nebo vytisknout pomocí tlačítka “Vytisknout výsledky”.

Na koho se mohu obrátit s dalšími otázkami?

Dotazy k jednotlivým exekučním řízením pokládejte přímo konkrétním soudním exekutorům v jejich pracovní době.

S dotazy týkající se uživatelských účtů, fakturací, API nebo jiných technických otázek se obracejte na helpdesk.

Helpdesk nemá přístup na jednotlivá exekuční řízení.

Mám problém s uživatelským účtem. Na koho se mohu obrátit?

Problémy s uživatelskými účty řeší helpdesk na e-mailu helpdesk@ceecr.cz nebo na telefonním čísle +420 241 416 418 v pracovních dnech 8–16 h.

Mohu informace z CEE získat i jiným způsobem?

Údaje z centrální evidence exekucí je možné získat dvojím způsobem:

 • osobně v podobě ověřeného výpisu v sídle Komory v Praze nebo Brně
 • osobně v podobě ověřeného výpisu „na pobočkách České pošty“ s Czech POINT

I. V případě, že si chcete udělat výpis na sebe zaplatíte po prokázání totožnosti za první kompletní výpis v kalendářním roce zvýhodněnou cenu 75 Kč, nepřesahuje-li výpis 6 stran, resp. 100 Kč, má-li výpis alespoň 7 stran. Za druhý a další výpis v kalendářním roce zaplatíte standardní cenu, tj. 50 Kč za každou stranu. V případě výpisu na sebe získáte také informaci o oprávněném.

II. V případě, že si chcete udělat výpis na jinou osobu, zaplatíte za výpis z evidence nebo za potvrzení o tom, že určitý údaj v evidenci není zapsán, 50 Kč za každou stranu.

Máte otázky, které nejsou výše vypsané? Pro dotazy ohledně exekučních řízení kontaktujte jednotlivé soudní exekutory.

V případě jakýchkoliv nejasností nebo dotazů ohledně uživatelských účtů, kreditu nebo zobrazení stránek můžete zaslat e-mailový dotaz na helpdesk@ceecr.cz nebo volat v pracovních dnech v čase 8.00–16.00 (po–pá) na tel. číslo 241 416 418.

Helpdesk nemá přístup na jednotlivá exekuční řízení. Pro tyto dotazy kontaktujte jednotlivé soudní exekutory.


Ceník

Nahlížení do systému Centrální evidence exekucí ČR (dále jen CEE) je dle vyhlášky č. 329/2008 Sb., O centrální evidenci exekucí, zpoplatněno za každé poskytnutí elektronického údaje z CEE. Ceny jsou uvedené včetně DPH. Výše částky za poskytnutí elektronického údaje se snižuje v závislosti na tom, kolik bylo žadateli v daném kalendářním roce poskytnuto elektronických údajů.

V případě žádosti o zaslání přihlašovacího hesla poštou bude tato operace zpoplatněna částkou 120 Kč včetně DPH.


Možnosti Helpdesk

Pro dotazy ohledně exekučních řízení kontaktujte jednotlivé soudní exekutory. Helpdesk nemá přístup na jednotlivá exekuční řízení.

Pracovní doba

PO - PÁ: 8–16

 • ✔️ Zřízení přístupu do API
 • ✔️ Technické problémy s API
 • ✔️ Problémy se založením uživatelských účtů
 • ✔️ Problémy s přihlášením
 • ✔️ Problémy s potvrzovacími e-maily
 • ✔️ Vracení kreditu ke zrušeným účtům
 • ✔️ Problémy s fakturací nebo spárováním plateb